Gadżety samochodoweOd elektroniki po drobne elementy dekoracyjne. Przedstawiamy szereg drobiazgów przydatnych podczas podróży samochodem. Zaskakująco ułatwiające wykonywanie niektórych czynności, jak chociażby konieczność odebrania połączenia czy podładowanie telefonu. Wraz z zespołem Mazdy przygotowaliśmy dla Was krótką listę tych gadżetów, bez których nasza motoryzacyjna codzienność byłaby znacznie mniej przyjemna. Zapraszamy do lektury!

Wskaźnik ciśnienia w oponach

Ten niewielkich rozmiarów przyrząd jest jednym z najbardziej pożądanych detali w samochodowej torbie z narzędziami. Poziom ciśnienia w oponach naszych samochodów powinniśmy sprawdzać dość często, zwłaszcza podczas przewożenia ładunków o różnej wadze. Poręczny, łatwy w obsłudze poradzi sobie w każdych warunkach i redukuje konieczność jechania na stację benzynową do zera.

Ładowarka USB

Nie ma chyba kierowcy, który nie wiedziałby o tym urządzeniu. Ładowarek na rynku jest całe mnóstwo od tanich, chińskich zamienników po drogie, markowe, z szeregiem zabezpieczeń antyprzepięciowych itp. Służące w jednym celu, jako przejściówka gniazda zapalniczki do najpopularniejszego gniazda USB. Napięcie wyjściowe zazwyczaj wynosi 5 V, dzięki czemu możemy podładować niemal każdy drobny sprzęt elektroniczny codziennego użytku. Telefon, tablet, nawet laptop. Wyczerpane baterie i akumulatory to już nie problem.

Zimowy niezbędnik

Pozostając przy temacie ładowania akumulatorów, zwłaszczą zimową porą, prezentujemy absolutnie niezbędne narzędzie – prostownik. Tego narzędzia chyba nie trzeba szczegółowo przedstawiać, choć nie każdy posiada go w swoim arsenale gadżetów. Dzięki wyżej wspomnianemu przyrządowi załadujemy nasz samochodowy akumulator, a mrozy nie będą więcej nocnym koszmarem. Do prostownika polecamy dokupić również zestaw łańcuchów na koła lub plastikowe opaski poprawiające przyczepność na ośnieżonych drogach.

Zestawy głośnomówiące

Ten rodzaj niepozornych, elektronicznych gadżetów znacznie bardziej poprawia bezpieczeństwo na drodze, niż się nam to wydaje. Odpowiedzialny za pomoc w prowadzeniu rozmów telefonicznych bez użycia rąk zestaw (zazwyczaj działający w technologii bluetooth) jest gadżetem, dzięki któremu nie tylko możemy wygodnie porozmawiać z telefonicznym rozmówcą, ale też pozwoli na uniknięcie otrzymania mandatu za rozmowę przez telefon w tradycyjny sposób.

Przezorny zawsze ubezpieczony

Mając na względzie kwestie bezpieczeństwa, nie możemy zapominać o elemencie wyposażenia, który powinien znajdować się w każdym pojeździe. Niestety dokonując przeglądów serwisowych, specjaliści Mazdy odkrywają, że wielu kierowców nie posiada niezbędnej apteczki pierwszej pomocy. Choć apteczka nie jest w stanie zadziałać prewencyjnie na niebezpiecznie zdarzenia drogowe, to jednak powinna być w stałym wyposażeniu, w każdym samochodzie. W sytuacjach drobnych skaleczeń, ale też i krytycznych momentach zagrożenia życia apteczka jest absolutnie niezbędna do prawidłowego udzielenia pierwszej pomocy.

Tym pouczającym akapitem zakończymy naszą listę pięciu gadżetów naszym zdaniem niezbędnych każdemu kierowcy. Dodamy, że większość z nich możemy zakupić po bardzo atrakcyjnych cenach, a ich użyteczność jest niezaprzeczalnie bardzo pomocna. Mamy szczerą nadzieję, że niektóre z gadżetów przydadzą się w podstawowych czynnościach serwisowych. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zapraszamy również do salonu Mazdy w Opolu. Do przeczytania w następnym wpisie!

Facebook