Technologia Skyactive w samochodach MazdyMazda to znany japoński producent samochodów sportowych, zachwycających fenomenalnym designem i nowoczesnymi rozwiązaniami. Po raz kolejny projektanci azjatyckich aut chcą nas zaskoczyć swoimi oryginalnymi pomysłami. Sprawdźmy, czym jest technologia SKYACTIVE.

Maksymalna wydajność i osiągi – czy te dwa mogą iść w parze?

Jak się okazuje, dla japońskich projektantów, nic nie jest niemożliwe. Do tej pory trudno było nam sobie wyobrazić auto, które było jednocześnie ekonomiczne i szybkie. Mazda zdecydowała się postawić pierwszy krok w stronę samochodów, które będą atrakcyjne dla kierowców nie tylko pod względem przyjemności z jazdy, ale także łaskawe dla ich portfeli.

SKYACTIVE – skup się na przyjemności prowadzenia auta

Tak technologię SKYACTIVE reklamują sami producenci. Kierowca nie musi się już zastanawiać nad zużyciem paliwa i jeździć w taki sposób, aby było ono jak najmniejsze. Dzięki technologii SKYACTIVE wszystkie elementy pojazdu zostały zoptymalizowane, aby zredukować zużycie paliwa przy jednoczesnym nietraceniu dynamiki jazdy. Zmiany w technologii SKYACTIVE dotyczą praktycznie każdej części samochodu. Od nadwozia, podwozia i skrzyni biegów, aż oczywiście do silnika z najlepszym stopniem sprężenia.

Co daje SKYACTIVE?

Dzięki SKYACTIVE samochody Mazdy są jeszcze bardziej dynamiczne, elastyczne i wydajne. Charakteryzują się małą zużycia paliwa i niską emisją spalin. Nie dzieje się to jednak kosztem ich osiągów. Modele produkowane w technologii SKYACTIVE mają lekką konstrukcję i nową skrzynię biegów. Co więcej, jazda nimi przypomina prowadzenie auta sportowym, a komfort jest porównywalny do jazdy sedanem.

Technologia SKYACTIVE to również doskonałe systemy bezpieczeństwa i mniejsza uciążliwość dla środowiska naturalnego.

Niewątpliwie Mazda po raz kolejny zaskoczyła nie tylko fanów motoryzacji, ale również zwykłych konsumentów. Trudno przecież przejść obojętnie oprócz tego technologii, która oferuje nam to, co najbardziej przyjemne w jeździe samochodem, i jednocześnie dobre dla naszych finansów i środowiska.

Facebook