Mazda MX-5Samochody bez dachu zazwyczaj kojarzą się z wakacjami, malowniczymi trasami i podróżą w stronę horyzontu, a także z odrobiną luksusu. Pięknie wyglądają na filmach i przyciągają uwagę na ulicy. Dla kogo stworzone są kabriolety i co warto o nich wiedzieć?

Samochód typu kabriolet

W opinii większości kierowców kabriolet jest samochodem przeznaczonym do jazdy jedynie w bezdeszczowe, ciepłe dni, choć oczywiście rozkładany dach pozwala na użytkowanie pojazdu nawet przez cały rok. Kabriolety umożliwiają poczuć jazdę z wiatrem we włosach oraz czerpanie większej przyjemności z przemierzanych kilometrów. Ponadto wiele samochodów ze składanym dachem projektowanych jest z wysoką dbałością o wysoką estetykę. Doskonałym przykładem jest nowa Mazda MX-5, która wyróżnia się oszałamiającym sportowym designem i idealnymi proporcjami, które zawarte są w filozofii KODO.

Dla kogo stworzone są kabriolety?

Tak naprawdę kabriolety to samochody dla każdego – mogą znaleźć zwolenników zarówno wśród osób młodych, jak i tych w średnim wieku czy wśród seniorów. Doskonale sprawdzą się podczas wyjazdów czy przejażdżek w wolnym czasie, szczególnie, kiedy pogoda dopisuje, choć po rozłożeniu dachu samochód będzie nadawał się do jazdy także w zimniejszych miesiącach. Nie ulega wątpliwości, że kabriolety to samochody dla osób pragnących niezrównanych doznań podczas jazdy. Doznania te mogą zapewnić przede wszystkim sportowe modele, wśród których jednym z najpopularniejszych jest Mazda MX-5 (poznaj historię MX-5). Samochód jest kompaktowy i lekki, a to wszystko w połączeniu z wysoką estetyką sprawia, że każda jazda kabrioletem staje się niezapomnianym przeżyciem.

Jakie są typy kabrioletów?

Wśród kabrioletów można wyróżnić dwa typy: te z dachem miękkim i z dachem sztywnym. Miękki dach cieszy się popularnością przede wszystkim z tego względu, że zajmuje mało miejsca. Wielu zwolenników znajduje jednak dach sztywny, który jest bardziej trwały i niewrażliwy na czynniki atmosferyczne. Zapewnia wysoki komfort termiczny i akustyczny, a przede wszystkim gwarantuje większe bezpieczeństwo.

Kabriolety to przede wszystkim samochody o wyjątkowej sylwetce i designu. Każdy kierowca, który lubi dużą indywidualność i chce się wyróżnić na drodze, powinien pomyśleć o zakupie kabrioletu, aby móc czerpać jeszcze większą przyjemność z przemierzanych kilometrów.

Facebook