mazda zoom zoomMazda to jeden z najbardziej znanych japońskich koncernów, które zajmują się produkcją wysokiej jakości samochodów. Auta zachwycają zarówno swoimi możliwościami i wygodą jazdy, jak i pięknym designem, który nawiązuje do dynamiki naprężonych mięśni geparda. Na przełomie lat pracy projektantów z tego koncernu, powstała swoista filozofia Mazdy określana jako „zoom-zoom”, która zdobyła uznanie na całym świecie. Sprawdźmy, czym ona jest. 

„Zoom-zoom” – początki

Filozofia Mazdy „zoom-zoom” powstała w roku 2002, kiedy to na rynku pojawił się model Mazda 6. Zamiarem projektantów było stworzenie auta, które będzie dawało kompleksową radość z jego prowadzenia. Na uwagę miał zasługiwać zarówno design wewnętrzny i zewnętrzny, jak i możliwości i osiągi pojazdu. Popularna „szóstka” wprowadziła wiele rozwiązań, które wytyczyły trendy koncernu. Wnętrze imponowało sportowymi i przyjemnymi akcentami, jak np. osadzenie prędkościomierzy i obrotomierzy w głębokich tubach. Kierowca i pasażerowie otrzymali także obszerne fotele, które zapewniły prawdziwy komfort przebywania w aucie, nawet podczas wielokilometrowych tras. Dodatkowo, kierowca otrzymał możliwość wyjątkowo niskiego osadzenia za kierownicą. Auto świetnie trzymało się trasy, było ciche i dynamiczne.

„Zoom-zoom” – na czym polega koncepcja?

Koncepcja określana mianem „zoom-zoom” zakłada sprawianie maksymalnej przyjemności z prowadzenia pojazdu oraz radości z przebywania w jego wnętrzu. Nazwa po polsku oznacz „brum-brum”, charakterystyczny odgłos jaki wydają dzieci podczas entuzjastycznej zabawy resorakami. Według projektantów generacji „zoom-zoom”, właśnie tak pełne euforii i dziecinnej pasji staje się prowadzenie Mazdy. Koncepcja ta opiera się na trzech filarach. To wybitna i perfekcyjna japońska technologia, radość prowadzenia prawdziwie pięknego auta i śmiały design, który łączy w sobie moc, siłę, dynamikę i elastyczność. Kierowca w nowych modelach Mazdy ma stać się jednością z pojazdem, który na czas jazdy będzie jego własnością i „słuchał” się najmniejszego polecenia. Jazda w samochodzie zaprojektowanym według koncepcji „zoom-zoom” zachwyca lekkością, zwinnością i przyjemnością prowadzenia.

Facebook