filozofia mazdyProwadząc samochód nigdy nie jesteś sam. Pedał gazu, lewarek zmiany biegów, kierownica. Kiedy czujesz, że auto reaguje na każde Twoje polecenie, wiesz, że to dzięki precyzyjnemu wykonaniu japońskich podzespołów. Ich kreatorzy kierują się pasją do czterokołowych wierzchowców, które według filozofii “Jinba Ittai” stają się jednością ze swoim kierowcą.

Drive together

Korzeni „Jinba Ittai”, czyli jedności jeźdźca z koniem należy szukać w dawnym rytuale Yabusame. Jego istotą była idealna harmonia łucznika z koniem, bowiem tylko ona umożliwiała trafienie do celu w czasie galopu. Podczas próby jeździec w rękach dzierżył łuk i jednocześnie kolanami sterował swoim wierzchowcem. Dla Mazdy obok idealnej harmonii, niezwykle ważne są wrażenia z jazdy i to aby między kierowcą, a samochodem wytworzyła się nierozerwalna więź. To połączenie ma na celu przekazać kierowcy jak najwięcej informacji o tym co się aktualnie dzieje pod maską, w sercu pojazdu.

Elegancja i dusza

O filozofii KODO piszemy już nie pierwszy raz. Jest ona jednym z najważniejszych wyznaczników idealnej linii nowych modeli Mazdy. Dzięki KODO siłę i piękno samochodów można poczuć zarówno przebywając w aucie, jak i przyglądając mu się z zewnątrz – rezultatem jest nieodparta chęć ruszenia i czerpania przyjemności z prowadzenia. “Wierzymy, że piękno tkwi w szczegółach. Kunszt wykonania, prawdziwe połączenie człowieka z samochodem, jest niezbędnym elementem dążenia firmy Mazda do osiągnięcia perfekcji. Pościg za najdoskonalszym pięknem staje się energią, którą możesz poczuć w samej jeździe.” – tak o swojej filozofii opowiadają sami inżynierowie tworzący projekty części oraz nadwozia.

Koncentracja na człowieku

Choć “Jinba Ittai” to sztuka współpracy jeźdźcy z koniem, wszystko sprowadza się do tego, czy dosiadający wierzchowca wojownik jest w stanie celnie wystrzelić strzałę z trzymanego oburącz łuku. Dokładnie tak samo jest w przypadku chęci zjednoczenia maszyny z człowiekiem. Koniec końców, to kierowca znajduje się w centrum wydarzeń i sprawuje pełną kontrolę nad samochodem. Dokładnie taki cel przyświeca projektantom Mazdy, którzy poświęcają się w odnajdywaniu coraz to nowych sposobów na stworzeniu aut będących nie tylko środkiem transportu z punktu A do punktu B.

Pasja, precyzja i dusza. Trzy idee, których realizacja obrana jest na jeden cel – stworzenie perfekcyjnej więzi kierowcy ze swoją maszyną. Filozofia ta jest priorytetem zarówno wśród stworzycieli modeli, jak i serwisów Mazdy dbających o to, by kierowcy mogli nieprzerwanie czerpać przyjemność z jazdy.

Facebook