serwis mazdy opole

serwis mazdy opole

Kupując używany samochód nie patrzymy zazwyczaj na kolor karoserii, ale jedynie na to czy auto jest sprawne, ile przejechało kilometrów i jak wyglądają w nim sprawy techniczne. Jednak kupując nowe auto od dilera, możemy pokusić się już o wybór ulubionego koloru. Jaki kolor zatem wybrać? Czym się kierować? Na te i inne pytania odpowie serwis Mazdy Opole.

Auto ciemne czy jasne?

Samochody z ciemną karoserią zdecydowanie szybciej nagrzewają się na słońcu. Wiadomo, że kolor czarny/granatowy działa jak kolektor i kumuluje w sobie energię słoneczną. Kolory jasne od białego po jasnożółte nie sprawiają takiego problemu. Jednak oba te wybory – ciemny i jasny – wiążą się z tym, że auto łatwo się brudzi, przez co dość często będziemy odwiedzać myjnie.

Kolory ciemne bardzo lubią przedsiębiorcy, gdyż wtedy pasuje to do ich biznesowego wyglądu. Natomiast białe kolory są wybierane przez firmy jako samochody służbowe, gdyż ten kolor zazwyczaj jest darmowy.

A co z szarym i srebrnym? – doradza serwis Mazdy Opole

Jest to również bardzo popularny kolor, który ładnie wygląda, a jednocześnie ma tę zaletę, że nie widać na nim za bardzo brudu. Dlatego wybierając akurat kolor szary, wizyty na myjni będziemy traktować okazjonalnie.

Kolorowe?

Jak można zauważyć na ulicach miast, wielu ludzi lubi wyróżniające się kolory samochodów. Mowa tu o czerwonym, żółtym, zielonym, niebieskim, różowym. Nas to osobiście nie dziwi, gdyż w niedawnej ankiecie wielu ludzi wybrało właśnie te kolory, jako ulubione. Pokazuje to, że niektórzy nie kierują się ani darmowym lakierem proponowanym przez firmę, ani za bardzo możliwością zabrudzenia. Chcą mieć kolor w danym kolorze, to taki wybierają.

A tak wygląda ta statystyka:

  • biel – 28 proc.,
  • czerń – 18 proc.,
  • srebro i szarość po 13 proc.,
  • odcień brązu, pomarańczy, żółci, złota i beżu – 10 proc.,
  • czerwień – 9 proc.,
  • błękit – 7 proc.,
  • zieleń – 1 proc.,
  • pozostałe – 1 proc..

Co w końcu? – doradza serwis Mazdy Opole

Trzeba się zastanowić, czy chcemy zaoszczędzić na kolorze. Czy wybieramy auto do firmy i kolor tak naprawdę nie gra roli. Może być też, że samochód służbowy będzie naszą wizytówką i musi prezentować się bardzo elegancko. Wtedy powinniśmy postawić na ciemne, klasyczne kolory.

Facebook