Muzeum Mazdy w Europie

W Niemczech w tym roku zostało otwarte pierwsze muzeum Mazdy, znajdujące się poza Japonią. To gratka dla miłośników tych słynnych samochodów. Przeczytaj więcej o tej inicjatywie w poniższym artykule i wybierz się do Muzeum Mazdy!

Spektakularna inicjatywa

Otwarcie pierwszego w Europie Muzeum Mazdy, które znajduje się w Augsburgu, to inicjatywa, do której przyczynił się lokalny salon Auto Frey oraz Mazda Niemcy. Pomysł ten jest wyjątkowo innowacyjny, ponieważ jest to pierwsze muzeum tej marki, które znajduje się poza Japonią. Na odwiedzających czeka tam wystawa 45 klasycznych samochodów Mazda, które sprzedawane są zarówno w Europie, jak i poza nią. Jest to doskonała okazja, by poznać ponad 100 lat historii tego popularnego pojazdu.

Gdzie mieści się muzeum?

Na atrakcyjność tego nietypowego muzeum ma wpływ nie tylko niezwykła historia marki i wyjątkowe zbiory, ale również nietypowa lokalizacja. Muzeum Mazdy mieści się bowiem w zajezdni tramwajowej z 1897 roku, która została na ten cel specjalnie odnowiona. W dodatku samo muzeum to nie wszystko. Kompleks składa się również z obszernego terenu, pozwalającego na organizację imprez, restauracji oraz sklepu z pamiątkami, gdzie zakupić można między innymi swoje ukochane modele w pomniejszonej wersji.

Co zobaczymy na wystawie?

Jak podkreślił Akira Marumoto, wiceprezes Mazda Motor Corporation, to wyjątkowe muzeum jest urzeczywistnieniem marzeń rodziny Freyerów, która posiada bogatą kolekcję samochodów Mazda, pochodzących z całego świata. Na ekspozycji mamy okazję zobaczyć między innymi takie modele, jak Mazda Cosmo Sport z 1967 r., Mazda Luce RX87 z 1969 r. oraz Mazda RX-7 z 1992 r., który jest najlepiej sprzedającym się modelem Mazdy z silnikiem rotacyjnym. Podziwiać możemy tam także pierwszy samochód marki, który trafił do produkcji masowej, oryginalną ciężarówkę a trzema kołami oraz model sportowy a 1992 roku. Co ważne, nie jest to ekspozycja stała. Rodzina Freyów posiada ponad 120 pojazdów, które będą kolejno prezentowane w tym niesamowitym miejscu.

Jest to bezwątpienie wspaniała inicjatywa. Od teraz każdy miłośnik Mazdy z Europy będzie mógł się wybrać do Muzeum Mazdy i poznać z bliska historię tej wspaniałej marki.

Facebook