mazda cx-8Mazda Motor Corporation mieszcząca się w Japonii, ogłosiła plany uruchomienia produkcji nowego SUV’a CX-8 w Japonii. Nowy model, pierwszy w japońskim składzie nowej generacji, wyposażony ma być w trzy rzędy siedzeń i zostanie przygotowany do sprzedaży przed końcem roku.

Nowy model – nowe technologie

Najnowszy model nowej generacji ma zostać wyposażony w pełny zestaw technologii SKYACTIV i KODO-Soul of Motion, CX-8 będzie flagowym modelem typu SUV Mazdy w Japonii.

Nasza najnowsza propozycja, CX-8 jest nowym SUV’em dla wszystkich osób, które cenią sobie jakość i potrzebują samochodu, który pomieści więcej niż pięć osób„, wyjaśnia Masamichi Kogai, Dyrektor Reprezentacyjny Mazdy, Prezes i Dyrektor Generalny. „Posiada nienaganny wygląd, osiągi i zapewnia wrażenia, których klienci oczekują od Mazdy. Nawet dorosłe osoby mogą siedzieć wygodnie w trzecim rzędzie. Mazda ma na celu stworzenie silnego, emocjonalnego połączenia z klientami i osiągniemy to poprzez stały, kontrolowany rozwój. Wszystko to, by zaoferować wszystkim naszym klientom unikalne połączenie przyjemności z jazdy i wyjątkowej ochrony środowiska i bezpieczeństwa.

Wszechobecny duch KODO

Design KODO. To styl projektowania charakteryzujący się dynamiczną sylwetką przy zachowaniu kompaktowego charakteru pojazdu. Przestronne wnętrze pozwala cieszyć się najwyższym poziomem komfortu, podczas gdy linia nadwozia sprawia, że całość wprost emanuje nietuzinkowym pięknem urzekającym każdego.

Garść parametrów

Choć szczegóły projektu są jeszcze owiane mgiełką tajemnicy, to jednak projektanci puścili trochę “pary”, dzięki czemu możemy poznać podstawowe parametry nowo projektowanego modelu Mazdy.

Wymiary zewnetrzna
(długość x szerokość x wysokość)
4,900 mm x 1,840 mm x 1,730 mm
Rozstaw osi 2,930 mm
Silnik SKYACTIV-D 2.2 diesel nowej generacji
Przełożenie SKYACTIV-DRIVE 6-prędkości w automatycznej skrzyni biegów
Liczba miejsc 6 / 7

Pomimo tego, że cała sprawa dzieje się w dalekiej Japonii, to jako fachowy serwis Mazdy w Opolu, będziemy przygotowani na potrzeby kierowców poruszających się nowy CX-8 nawet po polskich drogach.

Facebook