Kupując auto musimy mieć świadomość tego, że jest to bardzo skomplikowana maszyna z dużą ilością mechaniki oraz elektroniki, która będzie od nas wymagała ciągłego dbania i zwracania nie uwagi. Dlatego mamy dwa wyjścia albo sami zadbamy oto, albo okresowo będziemy oddawać naszą maszynę do serwisu Mazda Opole. Dzisiaj jednak podpowiemy, jak można samemu zadbać o swoje cztery kółka.

Podstawowe zadania…

…to cykliczne sprawdzania poziomu oleju i ewentualna wymiana oleju silnikowego, gdy zachodzi taka potrzeba, wymiana filtra w klimatyzacji i w nawiewie, a także terminowe zadbanie o rozrząd naszego samochodu. Jednak wykonanie tylko takich czynności to zdecydowanie za mało. Dlatego jeśli chcemy na własną rękę wykonać całościowe serwisowanie należy uważnie prześledzić i przeczytać książkę serwisową naszego auta. Tego typu informacje znajdują się zazwyczaj na ostatnich stronach takiej książki pod hasłem: “Harmonogram czynności serwisowych”. Ostrzegamy jednak, że nie należy to do najprostszych zadań!

Kolejna czynność…

…to zakup niezbędnych elementów i części do samochodu. W takim przypadku mamy dwa wyjścia: kupić oryginalne części od producenta Mazdy albo kupić części również pasujące, ale jednak niefirmowe. Pierwsza opcja jest oczywiście droższa, ale jednak z naszego doświadczenia wiemy, że oryginalne części są lepsze i dłużej wytrzymują. Części innego producenta, tzw. zamienniki mogą tyle samo wytrzymać, jednak z tego co widzimy, elementy od producenta lepiej sobie radzą na przestrzeni lat.

I ostatnie…

…to natychmiastowe reagowanie na ewentualne usterki naszego samochodu. Jeśli usłyszymy lub zobaczymy pierwsze niepokojące oznaki w aucie to reagujmy. Nie ma na co czekać. Pozorne przedłużanie i udawanie, że problemu nie ma, może jedynie spowodować, że silniejsze i bardziej rozległe zniszczenia.

Mamy nadzieję, że chociaż pokrótce wyjaśniliśmy najważniejsze kwestie w tematyce serwisowania Mazdy. Jeśli obawiacie się, że taka czynność Was przerośnie, skontaktujcie się z mechanikami od Mazda Opole -> www.mazda.opole.pl!

Facebook