Ikuo Maeda od 1 kwietnia 2009 roku pełni funkcję szefa projektowego koncernu Mazda. Na tym stanowisku zastąpił Laurensa van den Ackera, który postanowił się realizować na innym polu. Maeda jest obecnie odpowiedzialny za projektowanie wszystkich globalnych produktów Mazdy.

Obowiązki Ikuo Maedy

Ikuo Maeda jako Dyrektor Generalny Działu Projektowania Mazda Motor Corporation prowadzi globalny zespół projektantów, którzy są odpowiedzialni za projektowanie wszystkich produktów Mazdy na świecie. Pracuje on w głównej siedzibie firmy w Hiroszimie w Japonii. Na tym stanowisku Maeda zastąpił Laurensa van den Ackera, który funkcję głównego projektanta Mazdy pełnił przez niemal trzy lata. W 2009 roku postanowił jednak realizować się gdzie indziej.

Sukcesy Ikuo Maedy

Zdaniem ekspertów Maeda odegrał kluczową rolę w sukcesie samochodów marki Mazda na całym świecie. Posiada ogromne doświadczenie i kwalifikacje w zakresie projektowania i nie tylko. Przejął płynnie zespół po Laurensie van den Ackerze i od razu rozpoczął pracę nad nowymi projektami.

Pochodzenie Maedy

Ikuo Maeda urodził się 16 lipca 1959 roku. Studiował wzornictwo przemysłowe na Uniwersytecie Technicznym i Tekstylnym w Kioto na prestiżowym Wydziale Technologii. Zanim objął kierownicze stanowisko w koncernie Mazda był głównym projektantem strategicznego studia projektowego w centrali firmy w Hiroszimie w Japonii. To on był odpowiedzialny za słynny projekt w Mazda Yokohama Design Studio w latach 1985-1986. Po trzech latach pracy w studiu projektowym Mazda North America Operations pod koniec lat 80. ubiegłego wieku Maeda stanowił część istotnych projektów. Potem wysłano go do Ford Design Studio w Detroit, gdzie spędził dwa lata (1999-2000). Po powrocie do Mazdy w Hiroszimie w roku 2000 Maeda został głównym projektantem. Stanął na czele zespołu, który odpowiedzialny był za projekt słynnego na całym świecie sportowego samochodu Mazda RX-8. Stosunkowo niedawno stał się odpowiedzialny za projekt najnowszego modelu Mazdy – Mazda2.

Facebook